HABERLER

2. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi Başlıyor..


2. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi Başlıyor..
Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET)’in İzmir Büyükşehir Belediyesi ana desteğiyle düzenlediği 2. Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nde geri sayım başladı.
24 -25 Ekim tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek Kongre’nin ön hazırlıklar tamamlandı.
Yurtiçi ve yurtdışından katılacak çok önemli konukların, tarım ve gıda etiği alanında yaptıkları çalışmaları kongre sürecinde dinleyici ve kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getiren Tarım ve Gıda Etiği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cemal Taluğ; “Dolu dolu bir kongre programı ortaya çıktı. Açılış programının hemen ardından etik konusunda dünyaca bilinen çalışmalara imza atan Prof. Dr. İoanna Kuçuradi ‘Beslenme Hakkının Tuzakları’ ve Avrupa Tarım ve Gıda Etiği Birliği’nden Prof. Dr. Carl Walther Matthias Kaiser ‘Gıda Etiğinin Politikaları’ isimli açılış konferanslarını verecekler. Paneller ve oturumların yanı sıra çağrılı konuşmacıların sunumlarının da yapılacağı kongrede poster sunumlara yer verilecek.
Prof. Dr. Bilsay Kuruç’un başkanlık edeceği Kapanış Oturumu’nda ise Prof. Dr. Mustafa Koç, Prof. Dr. Hilal Elver ve Prof. Dr. Richard Falk konuşmacı olarak yer alacak.
Sağlıklı gıdanın izini süren tüm sektör paydaşlarını aramızda görebilmek dileğiyle..